פרגולות מברזל
1 באוקטובר 2017
פרגולות עץ או פרגולות ברזל – מה עדיף?
1 באוקטובר 2017

פרגולות ברזל

5 (100%) 2 vote[s]

פרגולות הן תוספת הכרחית להרבה מאד מבנים, כאשר ניתן למקם אותן במרפסות, בחצרות, על גגות ובמקומות אחרים. אחת ההחלטות החשובות ביותר שצריך לקחת ביחס לפרגולה נוגעת לחומר הגלם ממנו היא תהיה עשויה. יש כאן מספר אפשרויות נפוצות, ביניהן מקבל הברזל מקום של כבוד. אז מהם המאפיינים והיתרונות של פרגולות ברזל?

היתרונות: עמידות, מראה יוקרתי וגמישות

פרגולה היא רכישה שאמורה להיות למספר שנים, ולכן ברור מדוע חומר גלם איכותי הוא בגדר חובה. ברזל בפרט, ומתכות בכלל, עונים על התנאי הזה ובגדול. מדובר בחומרים עמידים מאד, שיבטיחו שהפרגולה תשמור על הצורה ועל החוזק שלה גם שנים קדימה – גם אם ממקמים אותה בסביבה החיצונית למבנה, כמו שקורה בדרך כלל. כדי לשפר את העמידות של הברזל מומלץ לבצע תהליך של גלוון יסודי, שאמנם עשוי לייקר את העלויות אבל מצד שני הוא מביא להפיכת הברזל לעמיד אפילו יותר מאשר במצב ה"בסיסי" שלו.

לפרגולה יש השפעה אדירה על עיצוב השטח בו היא מוצבת, ועל יצירת האווירה האידיאלית בו. פרגולות מברזל נחשבות ליוקרתיות ולמהודרות, ובכך הן מיישרות קו עם חלק מהדרישות הבסיסיות ביותר שרבים מעמידים מהפרגולה שלהם. עוד יתרון משמעותי של הברזל הוא שלמרות החוזק שלו, מדובר בחומר גלם שדווקא נוח לעבוד איתו (בהנחה שבוחרים חברה מקצועית בשדה המשחק). התוצאה היא שניתן ליצור את הפרגולות בשלל סגנונות, צורות ועיצובים. מכאן שכל מבנה יכול להצטייד בפרגולה האידיאלית עבורו.

נקודה חשובה נוספת: את הברזל ניתן במצבים מסוימים לשלב עם חומרי גלם אחרים, ובכך ליהנות מהיתרונות היחסיים של כל חומר גלם. עבור מי שמחפש "טוויסט" עיצובי של ממש, מדובר במעלה משמעותית מאד.

השלבים בדרך לפרגולה האידיאלית

הקמת פרגולות, בין אם מברזל ובין אם מחומרים אחרים, מצריכה מספר שלבים שחייבים כולם להתבצע על פי הספר – מובן שחברה מקצועית היא שצריכה לקחת על עצמה את תכנון הפרגולות ואת הקמתן. חברה שיודעת את העבודה תצליח "לתרגם" את הצרכים ואת הרצונות של הלקוחות, וליצור על פיהם את הפרגולה האידיאלית עבורם. מומלץ לתאם עם החברה את השלבים השונים של המלאכה, לרבות לוח הזמנים והעלויות הספציפיות של כל שלב בעבודה.

תגובות

תגובות