פרגולות עץ או פרגולות ברזל – מה עדיף?
1 באוקטובר 2017
תמונה של פרגולה
האם פרגולות מתאימות לכל גינה וחצר?
1 באוקטובר 2017

עיצוב פרגולות לגינה

5 (100%) 3 vote[s]

הצד העיצובי של פרגולות לגינה

פרגולה היא אמנם אחד מפתרונות ההצללה הטובים ביותר, אבל כאשר אתם בוחרים את הפרגולה שתותקן בגינה שלכם, אתם ממש לא רוצים להתייחס אליה רק ככזאת, אלא גם ובעיקר כפריט עיצוב וריהוט גינה לכל דבר. מן הסתם, ייתכן שאם אתם מחפשים פתרון הצללה ותו לא, ייתכן שישנם פתרונות אחרים שיעלו לכם פחות כסף, ואולי אף יספקו לכם רמת הצללה טובה יותר. העניין הוא שהצללה היא רק חלק מהעניין, ובגינה שלכם חשוב גם האופן שבו אתם מייצרים את הצל, המראה של הגינה, האווירה שחווים כאשר יושבים בגינה ונהנים מאותו צל, וזה כבר הופך את הפרגולה לפריט ריהוט ועיצוב שצריך לשקול את בחירתו בצורה יסודית.

מגוון רחב של דגמים בעיצובים, גדלים וטכנולוגיות שונות

כיום, תוכלו למצוא פרגולות במגוון רחב של עיצובים וצבעים, החל מפרגולת עץ מסורתית ואותנטית, בדרך כלל בצבע חום כהה עם גג רעפים אדומים, וכלה במגוון רחב של פרגולות מודרניות עשויות בד, פלסטיק, מתכת ומגיעות במגוון רחב של צבעים, מרקמים ועיצובים. בבחירת הפרגולה המתאימה לכם ביותר, אתם רוצים לשקול את ההתאמה שלה לגינה הן מבחינת הצבע, הגודל, חומר הגלם ממנו היא עשויה ובסופו של דבר האווירה שהיא יוצרת בגינה הקיימת, והן מבחינת רמת ההצללה שהיא מספקת לכל אורך שעות היום.

התאמת העיצוב והפונקציונליות של הפרגולה לגינה

בהיבט העיצוב, אתם רוצים להתאים את סגנון העיצוב של הפרגולה לסגנון העיצוב של הגינה. פרגולה מסורתית תתאים פחות לגינה המעוצבת על פי קו עיצוב מודרני ויוקרתי, אבל תתאים למרבית הגינות האחרות, ולהיפך. בהיבט ההצללה, אתם רוצים לבחון את קרינת השמש לאורך כל שעות היום, בהתאם לזוויות השונות מהן מגיעות קרני השמש, ולוודא שהפרגולה מספקת צל מלא על פינת הישיבה אותה אתם רוצים להצל, ולא משנה מאיזו זווית מגיעה השמש. פרגולות חשמליות יאפשרו לכם להניע אותן ממקום למקום על מנת לספק את הצל הנדרש בכל תנאי שמש, בעוד שפרגולה קבועה תצטרך להיות גדולה מספיק כדי לספק לכם את הצל הנדרש בכל מצב.

תגובות

תגובות