מעקות ברזל – מה חשוב לדעת?
11 בנובמבר 2017
סוכך חלון
19 בנובמבר 2017

מעקות למדרגות בבית פרטי

מעקה ברזל למדרגות חיצוניות

דלתות חוץ

5 (100%) 1 vote[s]

מי שבונה בית פרטי צריך להקדיש תשומת לב רבה לפרטים השונים. עיצוב הגינה, דלת הכניסה, גרמי המדרגות וגם מעקות למדרגות בבית פרטי מצריכים תשומת לב, שכן אם הם לא ישתלבו בצורה הנכונה ביותר בחלל הפנים, משהו בהרמוניה ילך לאיבוד. לא רק בבית חדש יש למדרגות ערך חשוב מבחינה אסתטית ותפקודית. גם כאשר רוצים לחדש בית שעיצובו כבר אינו תואם את הנדרש, גם כאשר רוצים לשדרג את המראה ולהפוך אותו לחדשני – בחירת מעקות מדגם חדש תהיה הצעד המתבקש.

מעקות למדרגות

מעקות למדרגות

מגוון חומרים ומבחר שילובים

מעקות למדרגות בבית פרטי אפשר לבחור תוך שימת לב לפרמטרים שונים. אפשר להתייחס לשאלה כמו מהו התקציב שאנו רוצים להשקיע במדרגות ובמעקות שלהן. אפשר להתייחס לשאלה האם מעדיפים מדרגות מחומרי גלם כגון עץ או מתכת, ואולי רצויות מדרגות משולבות מזכוכית ומפלדה או מעץ ומברזל. כיום, אפשר להתקין בקלות אפילו מדרגות מנירוסטה, שהיא פלדה שאיננה מחלידה, ואפשר לבחור שילובים מעניינים גם מחומרים נוספים.

מעקות

מעקות

לעיתים, מעקות למדרגות בבית פרטי יש להקים תוך תיאום עם מעקות נוספים, למשל כאשר ישנה מרפסת גדולה או גג עם מעקה. במקרים כאלה, אפשר לבחור עיצובים אחידים או כאלה בעלי מראה דומה. יחד עם זאת, אם באזורים השונים של הבית קיימת חלוקה לעיצובי משנה וחללים המופרדים מבחינה קונספטואלית, גם עיצובים שונים לחלוטין של מדרגות ושל מעקות יכולים להתקבל על הדעת.

מעקות ברזל

מעקות ברזל

מעקות ללא פשרות

כאשר בונים בית חדש, אם נעזרים במעצב פנים או אדריכל, בהחלט קיימת אפשרות שמומחה העיצוב יסייע בקבלת החלטה בדבר המעקות המתאימים ביותר. לעיתים, האדריכל יוכל להמליץ על מסגריות או על נגריות שיבצעו גם את מלאכת ההתקנה אך יש גם אפשרות אחרת. ישנם בעלי מלאכה, חרשי מתכת, מומחים לעבודות זכוכית וחברות שונות המתמחות במעקות. אנשי המקצוע הללו יכולים בהחלט לתכנן, לבצע, להמליץ ולהתקין מגוון רחב של סגנונות. מהו הקו המנחה? שילוב מוצלח בין עמידות, התאמה אסתטית וגם בטיחות. שילוב בין שלושת המרכיבים הללו הינו ההבדל בין מעקות מעולים לבין עיצוב פחות מרשים. כאשר מדובר בבית שלכם, חשוב שלא תתפשרו.

מעקות

מעקות

תגובות

תגובות