מעקה למרפסת – חשוב לקרוא!!!

מעקות ברזל
מעקות ברזל מעוצבים
9 בדצמבר 2018
מעקות ברזל למרפסות
10 בדצמבר 2018

מעקה למרפסת – חשוב לקרוא!!!

מעקה למרפסת

מעקה למרפסת

5 (100%) 1 vote[s]

מעקה למרפסת – בטיחות ותקנים 

השאלה אותה עליך לשאול כשאתה מתכנן התקנת מעקה למרפסת, היא: האם קיימים שינויים חדשים בחקיקה ביחס לחומר ושיטות הבנייה, שמטרתם לשמור על סביבת חיים בטוחה?

אפילו עם כל השינויים במהלך שני העשורים האחרונים, קיים תחום אחד ממנו מתעלמים רוב קובעי המדיניות. כשזה מגיע לתחום בטיחות, יש להתייחס לנושא זה במיוחד כשמדובר בהתקנת מעקות בתוך מבנים, כמו גם מסביב למבנים, המיוצרים לפני שהוקמו תקנות חדשות.

על מה חשוב להקפיד כשבונים מרפסת?

את השינויים לתקני הבנייה בארץ עדיין לא הספיקו הגורמים הרלוונטיים בממשלה לעדכן, כך שאם אתה מעוניין לבנות מעקה למרפסת, אתה צריך להתעדכן בתקני הבטיחות שנחקקו בעת האחרונה.

סוגיה חשובה היא הגובה הנדרש לבניית מעקה למרפסת. לפני שנים, הגובה המינימאלי הנדרש נועד להבטיח ביטחון והגנה. כיום הסטנדרט הנוכחי השתנה.

מעקות שנחשבים ללא בטוחים

אז מהם הנוסחים החדשים שלא עומדים בתקנים כשזה מגיע למעקות למרפסות? ובכן, מסתבר שהחוק אינו מחייב בניינים ישנים לעמוד בתקנים ולציית לחקיקה הנוכחית. כשמבינים עובדה זו, השאלה הנוספת אותה יש לשאול היא:

האם הדרישה החדשה הנוגעת לגובה מעקה למרפסת מתאים כדי לשמור על ביטחון דיירי הבית ולמנוע פגיעה? מומחים רבים בתעשייה יגידו לך שלא. הגובה שנקבע בתקני הבטיחות עדיין נחשב כנמוך מידי.

שיטות עיצוב כיום

מגמות העיצוב הנוכחיות מראות שיותר ויותר משפחות קטנות חיות ביחידות דיור קטנות ומושכרות, שכן בתים גדולים פשוט אינם ברי השגה עבור חלק מהאנשים.

עיצובי פנים לבתים הם מעבר להישג ידם של דיירים רבים, שאינם יכולים לשלם את המחירים הדרושים להתקנת מעקה למרפסת. כתוצאה מכך, יותר ילדים קטנים משחקים ומבלים על מרפסות שאינן בטוחות.

התמודדות עם השינויים

כדי להתמודד עם שינויים אלו, ולהפעיל שכל ישר כשזה מגיע להבנה שבטיחות ותקנים למעקה למרפסת בעבר נחשבים כיום לישנים, וכשמבינים את העובדה הפשוטה לפיה מעקה למרפסת נמוך מידי נחשב למסוכן מידי, מתחילים לחפש את תקני הבטיחות העדכניים.

תקני בטיחות חדשים בנושא מעקות למרפסות

כיום קיימים תקני בטיחות חדשים לבניית מעקות גבוהים אבל שוב, איך אפשר להבין בהם? חששות כבדים בנוגע לילדים שנופלים מהמרפסות או מחלון ללא סורגים, מחייבים שינויים מאומצים בהפיכת החיים לבטוחים יותר בנושא זה.

כי בטיחות אינה משחק ילדים

כעת הגיע הזמן להתבונן עמוק יותר על הבעיות הקשורות למרפסות. ילדים יכולים לטפס על כיסא בקלות, להישען על מעקה למרפסת ולהתבונן החוצה בסקרנות.

לכן נדרש סיוע רב של בטיחות ותקנים כדי לקבוע מהו הגובה המתאים למעקה, מבלי שילד העומד על קצות האצבעות ונשען על המעקה, יסכן את חייו.

תגובות

תגובות