מעקה ברזל
טופס 4
19 בנובמבר 2017
מעקה ברזל מעוצב
מעקות למדרגות פנים
26 בדצמבר 2017

פרגולות ותוספות

Rate this post

פרגולות ותוספות חינניות

כאמור פרגולה מהווה שילוב של היבט פרקטי לצד היבט חזותי. לצד העובדה שרק מראה הפרגולה יכול לייצר אינסוף סגנונות שונים של חצר או מרפסת, מוטב לדעת שגם מעבר לחומריות יש מוטיבים שעשויים להשפיע על אופי הפרגולה. כאן מדובר על מגוון שיקולים נוספים, שלפני שיוצאים לדרך מוטב להיות מודעים אליהם.

צמחייה

גם לאחר שכבר הפרגולה נמצאת ומותקנת, טוב לדעת שעדיין ניתן לשלוט על האווירה שהיא משדרת, ופה כבר מדובר על אלמנטים שניתן להוסיף לה באופן פשוט ומהיר. בין האלמנטים השונים שניתן להוסיף לפרגולות ניתן למצוא את תחום הצמחים המטפסים, לצד צמחי הנוי הנשפכים. כך שתמיד ניתן לגדל למרגלות הפרגולה צמח מטפס, כך שהוא יקשט וישחק לחלופין עם הסתרה והצצה של החומר עצמו, ובכך יצור מראה רומנטי, רך וטבעי. עוד אופציה היא לתלות מהפרגולה אדניות תלויות ולשתול בהן צמחים נשפכים. גם אופציה זו יוצרת אווירה כפרית, נעימה ומרהיבה.

בדים

כיוון שפרגולות מהוות בסיס מצוין עבור חופות ואף סוכות, טוב לדעת שע"י משחק עדין עם תוספות בד ניתן להעצים את המראה ולהפנות את הפרגולה לטובת התפקיד המיועד לה. כמו כן גם כשמדובר על סתם פרגולות בגינת הבית, ניתן לשחק עם תוספות בד, ולו רק על מנת להוסיף יופי ולשלוט בצורה המרבית על החשיפה לשמש. כך שניתן להשתמש במגוון בדים, אך יש להעדיף בדים לבנים, שאינם רגישים לחשיפה ממושכת לשמש והם משתלבים היטב עם שאר החומריות, הסגנון והטקסטורה.

מים

כאשר מדובר על פרגולות, הרי שמדובר על תוצר שמיועד עבור הסביבה החיצונית. מכאן שכל מוטיב טבעי ישתלב היטב עם הסביבה החיצונית. על כן אין לסיים מאמר זה מבלי שנזכיר גם את מוטיב המים. משחק של מים זורמים או לחלופין נשפכים עשויים לסגור היטב את הפינה, להוות מראה יותר מושלם וכזה שמשדר טבעיות לצד רוגע. אפקט זה ניתן להשיג ע"י תוספת של נחל מלאכותי שזורם סביב או לצד הפרגולה, או לחלופין ניתן להשקיע בבניית מזרקה שתמוקם במרכז, כך שהפרגולה תקבל נופח הרמוני וייחודי.

תגובות

תגובות