מה חשוב לדעת על שערים חשמליים?

פרגולות לחצר ולמרפסות
פרגולה למרפסת
6 בדצמבר 2018
מעקות ברזל
מעקות ברזל מעוצבים
9 בדצמבר 2018

מה חשוב לדעת על שערים חשמליים?

שער חשמלי

שער חשמלי

Rate this post

המציאות הביטחונית בישראל אינה משאירה מקום לספקות. יישובים קהילתיים, בתים משותפים, בתים פרטיים, בתי עסק ומקומות עבודה ועוד מקומות רבים מתהדרים כיום בשער חשמלי שנועד לייצר תחושת ביטחון גבוהה יותר, להגביר את הבקרה על הנכנסים למקום ולהבטיח גם שמירה על הסדר בעת הכניסה למקום. השערים החשמליים מאפשרים ליצור מנגנון יעיל ומסודר שמצד אחד שומר על הסדר ועל הבקרה על כמות הנכנסים למקום מסוים וגם מגביר את הביטחון האישי.

מעגלי אבטחה נוספים

לעתים נראה שערים חשמליים בלבד ולעתים מצטרפים אליהם גם שומר, אזעקות, מצלמות במעגל סגור ועוד שאר אמצעי אבטחה. בחירת העזרים והאמצעים הנלווים לשער החשמלי נעשית על פי מהצרכים הבטיחותיים והביטחוניים של אותו מקום. בבניין מגורים למשל נראה צרכים אחרים לעומת מפעל או חלל שבו חומרים מסוכנים. בחירת השער נעשית תוך התחשבות במגוון היבטים שיפורטו במאמר הבא. בשלב הראשון יש לבדוק את הצרכים הביטחוניים של המקום. מיקומו, הסיכונים הקיימים בו, סוג התכולה שעליה השער מגן ועוד.

נגישות

שנית יש לקחת בחשבון את קיומם או את אי קיומם של מעלי אבטחה נוספים כמו למשל אזעקות, סורגים לחלונות, טלוויזיה במעגל סגור, שומר או מאבטח ועוד. לאחר מכן יש לקחת בחשבון את הצרכים התפעוליים של השער. בבית מגורים נעדיף שער שועלה ויורד במהירות ויאפשר תנועה נוחה של כלל הדיירים לבית. במקום בעל סיווג ביטחוני נעדיף שער כבד יותר שיספק הגנה טובה יותר אך יהיה גם כבד יותר לתנועה. בנוסף, ש לקחת בחשבון היבטים בטיחותיים של השער עצמו.

בטיחות

כדי להבטיח אי פגיעה בעוברי אורח יש לוודא כי בשער יש חיישנים שמבטיחים שהשער לא ייסגר כאשר יש בתוכו חפץ מגודל מסוים. שנית, יש לוודא התקה על ידי גורם מקצועי ומוסך, מה שמבטיח להקטין את כמות התקלות האפשריות. שלישית יש לבצע מעת לעת בדיקות תקופתיות על פי הוראות היצרן כדי להבטיח תקינות של השער. את הבדיקה יש לבצע על פי תדירות השימוש בשער ועל פי אופן השימוש בו. כך או כך שערים חשמליים הם אמצעי הדנה יעיל ונוח שמאפשר גם ייעול, גם בקרה וגם הגברת הפיקוח על תנועה במקומות הנדרשים בניגוד לשער ברזל פשוט ולא חשמלי.

תגובות

תגובות