סוכך חלון
19 בנובמבר 2017
פרגולות ותוספות
3 בדצמבר 2017

טופס 4

מעקה ברזל

מעקה ברזל

Rate this post

טופס 4 הוא טופס אישור מהרשות המקומית בה הנכס שלכם נמצא – שמותר לכם לאכלס אותו. אישור הטופס כרוך בבדיקה של מחלקת ההנדסה בעירייה או ברשות המקומית את הנכס, ואישורה שתוצאותיה חיוביות, והנכס עבר את בדיקות הבטיחות. על מנת לגביר את הסיכוי שלך להשגת טופס עובר, חשוב שתשכור קבלן בנייה ושיפוצים בעל ניסיון ומוניטין רב, אשר השכיל לבנות ולשפץ נכסים רבים במהלך הקריירה שלו. להלן רשימת הבדיקות לקראת אישור הטופס:

בדיקות בטיחות של חפצים דוממים

ייבדקו כל מיני עזרים הנמצאים בבית ומשמשים את דייריו שימוש יומיומי: מעקות המדרגות – עומדים בנהלי מכון התקנים, מעקות המרפסות – עומדים בנהלי התקנים. גובהם של חלונות אשר נבנו בדירה – בטוח ותקני. ייבדקו משטחי הריצוף השונים, וייערך ווידוא שאין שברים וחורים על המרצפות, אין בלטות שקועות או בולטות החוצה, והריצוף עומד בתקני טופס 4 במטבח ובמקלחת. על החלונות הותקנו סורגים אם הדירה בקומה גבוהה. כמו כן, הדירה נקייה מפסולת בניין שהייתה נחלתה זה מכבר בתקופת הבנייה.

ריצוף מטבחים ומקלחות

היות וחדרים אלו הם החדרים הרטובים בבית, לא ניתן להתקין עליהם את כל סוגי הריצוף. ריצופם חייב להכיל חומרים עמידים וקשים אשר נועדו לעבודה עם טמפרטורות משתנות ומים בתפוצה רבה: שיש או ריצוף מאבן יוקרה מסוג אחר – מאושר. ריצוף עץ על פי רוב אינו מאושר בחדרים אלו.

בדיקות בטיחות של תשתיות

ייבדקו תשתיות המים והחשמל, וייעשה ווידוא שהן הותקנו כנדרש. כן, תיבדק תשתית הגז בדרך דומה. באם תימצא דליפה, סכנה בתשתית החשמל או אי סדרים בצנרת יתבקש בעל הדירה לתקן את הליקויים ואישור טופס 4 יעוכב.

הנפקת הטופס

במידה וכל הבדיקות בדירה נמצאו תקינות, יונפק עבורכם הטופס כשהוא חתום על ידי פקיד הראשות המקומית. במידה ונכשלתם בבדיקות, חשוב לתקן במהרה את הליקויים שנתגלו ולגשת לבדיקה חוזרת. חשוב לציין כי יישוב אוכלוסייה בבית שהטופס 4 שלו לא אושר מהווה פעולה מסוכנת, אשר לא רק מסכנת אותך משפטית, אלא גם מסכנת את חיי הדיירים אשר החלטת ליישב בנכס הלא מאושר.

תגובות

תגובות